Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závady emisního systému

Problematika AD Blue, DPF, EGR ventily

Spousta zákazníků má o komponentech emisního systému často špatné a neúplné informace. Snaha výrobců vozidel plnit absurdně přísné emisní limity na vypouštění výfukových zplodin do ovzduší vede k čím dál větším komplikacím.

Součástky vozidla jsou mnohem složitější a vznikají časté problémy s finančně náročnými opravami. Často je potřeba navštívit specializovaný servis vybavený drahou diagnostikou a sázet na odbornost mechaniků a jejich správný úsudek v servisním postupu. Zpravidla problémy vznikají po záruční době, kdy se rozsvítí žlutá kontrolka se symbolem motoru a pak postupně dochází ke snížení výkonu. 

Tyto systémy velice dobře známe a dokážeme si poradit s většinou problémů, jde to vyřešit především elektronickou a diagnostickou cestou. To se týká hlavně systémů vstřikování močoviny AD Blue do SCR katalyzátoru, problémů s recirkulací výfukových spalin přes EGR ventily apod. Všechna řešení jsou individuální a záleží na konkrétním automobilu či stroji, jakým typem motoru a řídící elektroniky je vybaven.

Pro autoservisy a servisní organizace nabízíme čištění filtrů DPF šetrnou a účinnou metodou výplachem filtrů horkým enzymatickým roztokem pod vysokým tlakem, kde dochází k velmi efektivnímu vyčištění. Vše garantujeme podloženými protokoly s uvedením původních a nových hodnot po tlakové zkoušce průchodnosti. Zákazníci oceňují naši práci proti podobné konkurenci jako vynikající. Filtry DPF lze jeden den vyzvednout a do druhého dne čisté doručit.

Scania R490 E6 - závada funkce vstřikování AD blue

budiky-scania-e6.jpg

 

Škoda Octavia III 1,6 TDi 81 kW - závada funkce filtru DPF

img-20210921-wa0003.jpg